Tarifeler

Tarifeler

Farklı Seçeneklerde İnternet Tarifeleri

Eko Sınırsız Tarifeler

Tarife Upload AKN 1 Fiyat
10 Mbps'e kadar  :  1 Mbps'e kadar25 GB29 TL / Ay
10 Mbps'e kadar  :  1 Mbps'e kadar50 GB39 TL / Ay
10 Mbps'e kadar  :  1 Mbps'e kadar75 GB49 TL / Ay
25 Mbps'e kadar  :  2 Mbps'e kadar25 GB39 TL / Ay
25 Mbps'e kadar  :  2 Mbps'e kadar50 GB49 TL / Ay
25 Mbps'e kadar  :  2 Mbps'e kadar75 GB59 TL / Ay
25 Mbps'e kadar  :  2 Mbps'e kadar150 GB69 TL / Ay
25 Mbps'e kadar  :  2 Mbps'e kadar250 GB79 TL / Ay
50 Mbps'e kadar  :  4 Mbps'e kadar250 GB89 TL / Ay
100 Mbps'e kadar  :  4 Mbps'e kadar100 GB99 TL / Ay
100 Mbps'e kadar  :  4 Mbps'e kadar250 GB149 TL / Ay
100 Mbps'e kadar  :  4 Mbps'e kadar500 GB199 TL / Ay1 A.K.N. : Adil Kullanım Noktası (Ay içinde adil kullanım noktasına ulaşıldığında müşterilerin bağlantı hızları ilgili ayın sonuna kadar en fazla 3 Mbps olacak şekilde güncellenecektir.)
* 20 Mbps ve daha yüksek hızlarda olan tarifelere abone olan müşterilere taahhüt edilen hız Docsis 3.0. standartlarına uygun olan modemler ile karşılanabilecektir.

29

"Kullandığın Kadar Öde" Tarifeleri

Tarife Upload Fiyat
10 Mbps'e kadar   :   1 Mbps19 TL / Ay
* 1 GB kullanım başlangıç ücretine dahildir.
* İlave kullanım bedeli GB başına 3 TL'dir.
* Maksimum fatura bedeli aynı hızın sınırsız tarifesinin %30 fazlasını geçmez.

19

Kotalı Tarifeler

Tarife Upload Kota Fiyat
10 Mbps'e kadar   :   1 Mbps5 GB25 TL / Ay
10 Mbps'e kadar   :   1 Mbps10 GB29 TL / Ay* Kota aşımı GB başına 3 TL'dir. Maksimum ücret aynı hızın limitsiz tarifesinin %30 fazlasını geçemez.

* 20 Mbps hızındaki tarifelere abone olan müşterilere taahhüt edilen hız Docsis 3.0. standartlarına uygun olan modemler ile karşılanabilecektir.

* 01.06.2015 tarihi itibari ile 5 Mbps’e 5 GB Kotalı İnternet Hizmet Tarifesinden sadece “Her Eve Bedava İnternet” kampanyasına abone olacak müşteriler faydalanabilecektir. 5 Mbps’e 5 GB Kotalı İnternet Hizmet Tarifesi diğer tarifelerden geçişlere kapalı olacaktır.

25

Sınırsız Tarifeler

Tarife Upload Fiyat
10 Mbps'e kadar   :   1 Mbps99 TL / Ay
20 Mbps'e kadar   :   2 Mbps199 TL / Ay
* Kullanım miktarı ile ilişkili olarak hız düşürme söz konusu değildir.
* 20 Mbps hızında sınırsız tarifeye abone olan müşterilere taahhüt edilen hız Docsis 3.0. standartlarına uygun olan modemler ile karşılanabilecektir.

99

Simetrik Tarifeler

Tarife Fiyat
5/5 Mbps'e kadar   :   199 TL / Ay
10/10 Mbps'e kadar   :   299 TL / Ay
15/15 Mbps'e kadar   :   399 TL / Ay
20/20 Mbps'e kadar   :   499 TL / Ay

* Genel kullanım alanları bir web servisi (Web Hosting, E-mail Hosting, Game Server vb.) sunan firmalar / şahıslar içindir.
* Simetrik internet aktivasyon ücreti 35 TL dir ve bir kereye mahsus alınır.
* Simetrik internet tarifeleri Docsis 3.0. standartlarına uygun olan modemler ile karşılanabilecektir.
* Docsis 3.0. standartlarına uygun modem kullanmayan abonelerin tercih ettikleri hızda internet bağlantısı yapamamalarından Türksat A.Ş. sorumlu değildir.

199

Kullandığın Kadar Öde Tarifesi için 0-1 GB arası ücretler her ay sabit olarak faturalara yansıtılır. Kullandığın Kadar Öde hizmetleri için aylık olarak ödenecek ücret, aynı hızın sınırsız tarifesinin %30 fazlasını geçemeyecektir. Tüm Kullandığın Kadar Öde hızlarında kullanılan her artı GB için (GB Sabiti * Kullanılan GB miktarı) kadar faturaya eklenecektir. En son içinde bulunulan GB miktarı için kıst ücret uygulanmayacak olup tam GB ücreti alınacaktır.

Sınırsız tarife kapsamında, kullanım miktarı ile ilişkili olarak herhangi bir hız düşürme söz konusu değildir. Kullanım miktarına bağlı olarak ek ücret alınmaz.

Kotalı İnternet Tarifesi için tarifede belirlenen GB`lar için ücretler her ay sabit olarak faturalara yansıtılır. Kotalı hizmetler için aylık olarak ödenecek ücret, aynı hızın sınırsız tarifesinin %30 fazlasını geçemeyecektir. Tüm kotalı hızlarda kullanılan her artı GB için (GB Sabiti x Kullanılan GB miktarı) kadar tutar faturaya eklenecektir. En son içinde bulunulan GB miktarı için kıst ücret uygulanmayacak olup tam GB ücreti alınacaktır.

Ekosınırsız tarifesi, kapsamında Adil kullanım uygulaması uygulanacaktır. Ay içinde adil kullanım noktasına ulaşıldığında müşterilerin bağlantı hızları ilgili ayın sonuna kadar en fazla 3 Mbps olacak şekilde güncellenecektir. Hız düşürme ilgili ayın sonuna kadar uygulanır. İlgili ay sona erdikten sonra, bir sonraki ay geldiğinde abonenin hızı mevcut tarifesine yükseltilecektir. Bulunulan ay içinde adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Adil kullanım uygulamasına upload (yükleme) kullanımları dahil değildir. Sadece download (indirme) kullanımları dahildir. Aynı ay içerisinde AKN tarifeleri arasında geçiş yapıldığında kota sıfırlanmayacaktır.

* 20 Mbps ve üzeri hızlar Docsis 3.0. standartlarına uygun olan modemler ile karşılanabilecektir. Docsis 3.0. standartlarına uygun modem kullanmayan abonelerin tercih ettikleri hızda internet bağlantısı yapamamalarından Türksat A.Ş. sorumlu değildir.

* Hız değişimine izin veren kampanyalar kapsamında taahhüt alınmış aboneler; abone alımına açık tüm tarifelere; abone olduğu hızdan (fiyat olarak) geriye doğru hız değişikliği yapmamak şartı ile, ileri yönlü (fiyat olarak) abone olduğu hızdan daha düşük bir hıza geçmemek şartıyla istediği gibi hız değişikliği yapabilecektir. Hız değişimine izin vermeyen kampanyalara taahhüt veren aboneler, yeni tarifelere taahhüt süresi içinde geçiş yapamazlar.

* Müşterilerimiz bir ay içerisinde bir defa hız değişikliği yapabilirler.

* Faturaların son ödeme tarihinden sonra ödenmesi halinde, günlük %0,046667 oranında gecikme bedeli yansıtılmaktadır.

* Uydunet hizmeti Kablo TV hizmeti ile birlikte verilebilmektedir.

* Tarifelere %18 oranında KDV ve %5 oranında ÖİV dahildir. 

HİZMET İŞLEM ÜCRETLERİ


Uydunet Hizmetlerine ait işlem ücretleri şu şekildedir:
Hizmet Peşin Taksitli
Uydunet Aktivasyon Ücreti 35 TL 3,5 TL X 12 = 42 TL
Uydunet Nakil Ücreti 13,87 TL -
Uydunet Devir Ücreti Ücretsiz -
Uydunet İhya Ücreti 6,93 TL -
Borcundan Kesilen Uydunet Hizmeti Açma 4,62 TL -
* Fiyatlara %18 oranında KDV ve %5 oranında ÖİV dahildir.

İNTERAKTİF HİZMET ASKIYA ALMA (DONDURMA) HİZMETİ


*İnteraktif Hizmet Askıya Alma (Dondurma) Uygulaması müşterinin isteğine bağlı olarak 1 yıl içerisinde en fazla 3 defa yapılabilir.

* Kablo TV hizmetine bağlı Teledünya, Uydunet gibi İnteraktif hizmetlere askı süresi boyunca fatura çıkarılmayacak, askıdan alınıp hizmetlerin tekrar verilmeye başlandığı ilk faturaya sadece Kablo TV ücretinin yarısı (4,95 TL / Ay olarak) askıda geçen süre ile çarpılarak kıst bedel olarak yansıtılacaktır.

* Abonelik dondurma işlemi yılda bir defa yapılabilir. (Takvim yılı değil, 12 ay esas alınır.)

* Sadece bireysel (toplu bağlantılara ait tarifeler hariç) müşteriler bu hizmetten faydalanabilir.

* Müşteriler bir yıl içerisinde tercihe bağlı olarak 1 ay, 2 ay ya da 3 ay olarak toplamda en fazla 3 ay bu hizmetten faydalanabilir.

* Hizmetin askıya alınabilmesi için hizmete ait ödenmemiş faturasının olmaması gerekmektedir.

* Askı başvurusu Kablo TV hizmeti için alınır ve diğer alt hizmetlere otomatik uygulanır. Sadece Kablo TV veya alt hizmet tek başına askıya alınamaz.

* Askı başvurusu alınabilmesi için Kablo TV ve alt hizmetlerin hiçbirinin hizmet durumu başvuru konumunda olmaması gerekmektedir.

* Hizmetin başlangıç tarihinden (geçici tesis tarihi) itibaren 1 ay süre geçmemişse askıya alma başvurusu alınmaz. Dondurma süresi zarfında bitiş süresi uzatılabilir / kısaltılabilir. Süre uzatma / kısaltma işlemi toplamda 3 ayı geçmemek kaydıyla maksimum 2 defa gerçekleştirebilir. Askı uzatma işlemi askı süresi dolmadan gerçekleştirilebilir. Askıda geçen süre ay bazlı hesaplanmakta olup kullanılmayan günler için kıst uygulanmayacaktır.

* Askıda geçen süre zarfında hizmetler üzerinde işlem yapılamaz (iptal, ön iptal, tarife değişimi, arıza kaydı,vb…). İşlem yapılabilmesi için hizmetin öncelikle tekrar aktif hale getirilmesi gerekmektedir.

* Askı süresi zarfında müşteri isteğine bağlı olarak askıdan indirme işlemi ile hizmet tekrar açılabilir.

* Hizmetler belirlenen süre sonunda (1, 2, 3 ay) abonenin yeniden başvurmasına gerek kalmadan otomatik açılacaktır.

* Taahhütlü ve/veya taahhütsüz aboneler askıya alma başvurusu yapabilir.

* Taahhütlü aboneliklerde askıda geçen süre taahhüt süresine eklenerek taahhüt bitiş süresi ötelenecektir. Ötelenen bu süre boyunca www.turksatkablo.com.tr adresinde yer alan güncel tarifeler üzerinden ücretler fatura edilecektir.

* Taahhüt süresinin uzatımı işlemi askıdan indirme işlemi sonrasında otomatik olarak gerçekleşecektir.

* Askıya alma işlemi Kablo TV hizmeti ve altındaki interaktif hizmetler olan Uydunet ve Teledünya için gerçekleştirilir.

* Müşterinin askıda bir Kablo TV hizmeti olması, başka bir adreste yeni Kablo TV ve eklenti hizmetler başvurusu almasına engel değildir.

* Askıda geçen süre zarfında müşterinin var olan taksitleri askı sonrası çıkacak ilk faturaya yansıtılacaktır.

512 Kbps Hızında İnternet Kullanan Müşterilerimiz İçin Önemli Duyuru


01.09.2013 tarihinden itibaren 512 Kbps hizmetlerimize ait ücretlendirmeler aşağıdaki şekilde yapılacaktır.
Tarife Adı Mevcut Tarife 01.09.2013 Tarihinden İtibaren Geçerli Olacak Yeni Tarife
512 Kbps Kullandığın Kadar Öde 9,24 TL 11 TL
512 Kbps Sınırsız 17,57 TL 25 TL
* Fiyatlara %18 oranında KDV ve %5 oranında ÖİV dahildir.