Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Bulunduğum adreste TELEDÜNYA hizmetinin sunulup sunulmadığını nereden öğrenebilirim?

Bulunduğunuz adreste Teledünya hizmetinin olup olmadığını ana sayfada yer alan "Binamda Hizmet Var Mı? Sorgusundaki bilgileri doldurarak öğrenebilirsiniz.

Kablo TV abonesi olarak TELEDÜNYA kullanmak istiyorum. Kablo TV için şu an 2 ayda bir 19,80 TL ödüyorum. TELEDÜNYA için ayrı bir kurulum ücreti ve aylık ücret ödemem gerekir mi?

Evet, 35 TL aktivasyon ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca ayda 9,90 TL olan Kablo TV ücreti yerine Temel Paket için 12,5 TL aylık ücret ödersiniz. Teledünya`ya abone olduktan sonra da mevcut analog Kablo TV aboneliğinizi evinizin diğer odalarında kullanabilir, ek bir ücret ödemezsiniz.

TELEDÜNYA`ya abone olmak istiyorum. Ancak, yayınları izleyebilmek için ek bir cihaza ihtiyaç var mı? Bu konudaki ayrıntılı bilgiyi nereden alabilirim?

Evet, var. Söz konusu cihazın adı Set-Top Box`tır. Bu cihazı, sitemizde adresleri verilen anlaşmalı bayilerimizden temin edebilirsiniz. HD Set-Top Box`ın peşin fiyatı 210 TL, SD Set-Top Box`ın peşin fiyatı ise 85 TL`dir. İsterseniz vade farkı ile 12 veya 24 aylık taksitler halinde de satın alabilirsiniz. Fiyatlara ilişkin ayrıntıları, bu sitenin Tarifeler bölümünde yer alan Kutu Ücretleri`ni tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Kablo TV`yi aynı anda birkaç odada kullanmaktayım. TELEDÜNYA`ya abone olduğumda tek cihazla birden fazla odada TELEDÜNYA hizmetinden faydalanabilir miyim?

Teledünya hizmetini izlemek istediğiniz her bir televizyon için ayrı bir set-top box ve abonelik almanız gerekmektedir.

TELEDÜNYA`ya abone oldum ve Set-Top Box cihazını Türksat`tan talep ettim. Cihazımı nasıl alabilirim?

Cihazınız, Teledünya hizmetini aktif hale getirmekle yükümlü personelimiz tarafından size kurulum esnasında teslim edilecektir.

Türksat`tan aldığım Set-Top Box`ın garanti süresi ne kadardır?

Garanti süresi 2 yıldır.

Türksat`tan aldığım Set-Top Box cihazı bozulursa ne yapmalıyım?

444 0 126 nolu çağrı merkezini aramalı ve arıza kaydı bırakmalısınız. Daha sonra ilgili ekipler ücretsiz olarak gelip cihazınızı sizden teslim alacak ve gerekli işlemleri yapacaklardır.

Türksat`tan Set-Top Box almadan abonelik açtırabilir miyim?

Eğer televizyonunuzda DVB-C tuner mevcut ise Set-Top Box cihazı almadan da abonelik başlatabilirsiniz. Televizyonunuzun tuneri Mpeg-4 ise HD yayınları da izleyebilirsiniz. Eğer Mpeg-2 ise sadece SD yayınları izleyebilirisiniz.

TELEDÜNYA abonesiyim, Sinema Paketlerine nasıl abone olabilirim?

444 0 126 no`lu çağrı merkezini arayarak ek paket talebinizi iletebilir ya da online işlem merkezimizden dilediğiniz paketi ekleyebilirsiniz.

TELEDÜNYA abonesiyim, kanal yerlerini isteğime göre değiştirebilir miyim?

Hayır değiştiremezsiniz. Favori Kanal Listesi oluşturarak En çok izlediğiniz kanallardan oluşan bir hızlı erişim listesi oluşturabilirsiniz.

Hem TELEDÜNYA, hem de UYDUNET`e abone olduğumda, ikisine birden ayda ne kadar ücret ödemem gerekecek?

TELEDÜNYA aboneliği için ödeyeceğiniz ücret ayda 12,5 TL`dir. (bkz: TV Tarifeleri) UYDUNET `te ise ödeyeceğiniz ücret, seçtiğiniz hıza göre değişiklik göstermektedir. (bkz: Uydunet Tarifeleri)

Yürürlükteki tarifelere göre, Kullandığın kadar öde tarifelerinde 10 Mbps için 19 TL başlangıç fiyatı ödemeniz yeterlidir. (Kullandığın Kadar Öde tarifelerinde her kullanılan 1 GB için ücret 3 TL)

TELEDÜNYA yayınlarını çanak antenle alabilir miyim?

Hayır. Kablo TV aboneliği olmadan Teledünya yayınlarını seyredemezsiniz. Uydu yayını için kullandığınız receiver DVB-S uyumludur. Teledünya hizmeti için DVB-C uyumlu Receiver'a ihtiyacınız vardır. Ancak bazı firmaların sattığı hem DVB-C hem DVB-S uyumlu combo receiver'lardan alırsanız ve Kablo TV'ye abone olursanız hem Teledünya yayınlarını hem de uydu yayınlarını seyredebilirsiniz..

TELEDÜNYA `ya nasıl abone olabilirim?

444 0 126 çağrı merkezini arayarak, "Abone Teledünya" yazıp 5126`ya kısa mesaj atarak, Türksat Abone Merkezlerine veya PTT Şubelerine başvurarak abone olabilirsiniz. .

TELEDÜNYA ile ilgili problem yaşarsam nasıl çözebilirim?

444 0 126 nolu çağrı merkezimizi 7/24 arayarak sorununuzu iletebilirsiniz. Servis taleplerinize en geç 5 saat içerisinde ve herhangi bir ücret talep edilmeden cevap verilecektir.

TELEDÜNYA üzerinden sunulan HD yayınların çözünürlüğü nedir?

HD yayınlar 1920 x 1080 (1080i) çözünürlükte yayın yapmaktadır.

Bulunduğum yerde Kablo TV altyapısı yok, altyapı gelmesini nasıl talep edebilirim?

Satış Noktaları Listemizden bulunduğunuz şehirdeki Türksat İl Müdürlüğü ile irtibata geçerek talep edebilirisiniz.

Bulunduğum mahallede Kablo TV altyapısı var fakat oturduğum binada yok. Bu durumda ne yapabilirim?

Bulunduğunuz şehirdeki Türksat İl Müdürlüğü ile irtibata geçmelisiniz. Sizden bir dilekçe talep edilecektir. Dilekçenizi İl Müdürlüğümüze göndermeniz halinde, İl Müdürlüğü tarafından yapılan proje araştırmasının sonunda bir değerlendirme raporu hazırlanır. Bu rapor sonucunda oluşan masrafın şirketimiz tarafından karşılanması için İl Müdürlüğümüz tarafından binanızdan taahhütlü abone sayısı istenecektir. Belirtilen sayıda müşteri abone olmayı taahhüt ederse, altyapı ücretsiz olarak binanıza taşınacaktır.

Teknik Servis ücreti nedir?

Teknik servisimiz ücretsizdir. Bu hizmetten faydalanmak için 444 0 126 numaralı Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Online İşlem Merkezi Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Şifrenizi unutmanız halinde 444 0 126`yı arayarak ya da Online İşlem Merkezinde "şifremi unuttum" seçeneğini tıklayarak şifrenizi alabilirsiniz.

Teledünya`nın avantajları nelerdir?

Teledünya Kablo TV şebekesi üzerinden verilen dijital tv platformudur. Bu sayede müşterilerimiz içinde HD (yüksek çözünürlüklü) kanalların da bulunduğu 120'nin üzerinde kanalı üstün görüntü ve ses ile izleyebilmektedirler. Kötü hava koşullarından etkilenmeyen bu platform kaliteli içeriğini her bütçeye hitap eden bir fiyat üzerinden sunar. Frekans kirlenmesinden etkilenmez. Ayrıca 7/24 ücretsiz teknik destek sağlar.

Sinema Paketi nedir?

Sinema Paketi, 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren, yerli ve yabancı "özel/premium" film ve dizi yayını yapan, dijital platformlarda abonelik ile izleyicilere ulaşan kanal paketidir.

Sinema Paketlerinde hangi kanallar var?

Teledünya Vizioon Sinema Paketine üye olmanız halinde;
Vizioon Premier, Vizioon Premier 2, Vizioon Aile, Vizioon Aile 2, Vizioon Festival ve Vizioon Festival 2 kanallarını;

Teledünya Altın Sinema Paketine üye olmanız halinde;
Vizioon Paketine ek olarak; SinemaTV HD, SinemaTV HD2, SinemaTV Aile HD, Sinema TV 1001 HD, Sinema TV Aksiyon HD ve Dizi TV HD kanallarını izleyebilirsiniz.

Sinema Paketlerinde hangi tür filmler yayınlamakta?

Vizioon Premier'de sinema tarihinin en iyi filmleri...
Vizioon Aile`de, ailecek güvenle izleyebileceğiniz filmler...
Vizioon Festival'de uluslararası festavallerde gösterilmiş ve ödül almış filmleri...
SinemaTV`de Hollywood stüdyolarının ve bağımsız sinemanın en başarılı örneklerinin yanı sıra en iddialı yerli yapımlar...
SinemaTV Aile`de, ailecek izleyebileceğiniz en keyifli filmler ve animasyon dünyasının başarılı örnekleri...
SinemaTV Aksiyon HD`de heyecan verici aksiyon, macera, korku ve gerilim filmleri...
SinemaTV 1001`de, her sinemaseverin mutlaka izlemesi gereken 1001 film...
Dizi TV'de birbirinden güzel dizileri...
HD kalitesi ile izleyebilirsiniz.

Sinema Paketlerinde hangi film stüdyolarının filmleri var?

Universal, Paramount, Dreamworks, Disney, Fox, MGM ve diğer büyük stüdyoların filmlerini, Sinema Paketlerinde izleyebilirsiniz.

Sinema Paketlerinde kaçırdığım bir filmi tekrar izleyebilir miyim?

Evet, kaçırdığınız filmler aynı isimli kanalın 2. kanalında 1 saat 45 dakika sonra tekrar başlıyor. Örneğin Vizioon Festival kanalında kaçırdığınız bir filmi Vizioon Festival 2 kanalında izleyebilirsiniz.

HD uyumlu alıcı ile diğer sinema kanallarını da izleyebilecek miyim?

Sinema Paketi aboneliğiniz var ise izleyebilirsiniz.

Filmleri orijinal dilinde izleyebiliyor muyum?

Hem yayın hem de alıcınız bu özellikleri desteklemektedir, yayınları altyazı opsiyonu ile ister orijinal dilinde ister dublajlı olarak izleyebilirsiniz.
1