İnternet / GPON

Hizmetler

İsmini “Gigabit Passive Optical Network” kelimelerinin baş harflerinden alan GPON, yüksek genişbant internet hizmeti sunan bir veri iletim teknolojisidir. GPON Teknolojisi sayesinde video, ses ve birçok dijital verinin kullanıcıya daha hızlı ve kesintisiz iletilmesi sağlanır.

GPON teknolojisinde merkezi bir nokta olan optik hat terminalinden (OLT) dağılan fiber optik kablolar, şehir merkezlerinden sokaklara, dairelere kadar ulaşmaktadır. Terminalden çıkışı yapılan fiber kablolar, splitter / bölücü olarak adlandırılan araçlar sayesinde çoğaltılır ve her daireye özel uzanmaktadır. Daireye ulaşan fiber kablo router / yönlendirici cihazları sayesinde internet erişimine olanak sağlar; böylece internet hızı arttırılırken veri trafiği de hızlanmış olur.

GPON bağlantıları, mevcut eski nesil altyapı teknolojilerinde kullanılan bakır düzeneklerin aksine daha hızlıdır. Topraklama döngüleri veya elektromanyetik uyumluluk ve radyo frekansı paraziti gibi Etherneti olumsuz etkileyebilecek sınırlamalara maruz kalmamaktadır. Fiber kablolar ile uygulanan GPON teknolojisi her daireye eşit ve yüksek hızlı internet erişimi sunabilmektedir. Daireye ulaşan fiber kablo, WİFİ ya da Ethernet üzerinden bilgisayar, akıllı telefon, televizyon vb. cihazların daha hızlı şekilde internete bağlanmasına olanak tanımaktadır.


• Yüksek Hız
• Düşük Maliyet
• Uzun Mesafe Kapasitesi
• Yüksek Bant Genişliği
• Bakım Maliyeti Avantajı
• Geleceğe Uyumlu
• Uzun Ömürlü

Binamda Hizmet var mı?

Binamda Hizmet var mı?

Halihazırda kullandığınız Kablo TV aboneliğiniz var ise 0850 804 4444 numaralı Çağrı Merkezimizden veya şifremi unuttum kısmından Online İşlem şifrenizi alarak işlem yapabilirsiniz.

App Store
Uygulamamızı indirin
Google Play
Uygulamamızı indirin