İnternet / Türksat Siber

Hizmetler

Türksat Siber, aile ve iş için tam kapsamlı güvenlik ve gizlilik koruması sağlayan bir mobil uygulamadır. Türksat Siber, içerik izlemeden ekran süresi yönetimine, web sitesi engellemeden çevrimiçi güvenliğe kadar birçok ebeveyn denetimi özelliği sunmaktadır.

Türksat Siber Uygulaması Android, iOS, Windows veya macOS platformları tarafından desteklenmektedir.

Türksat Siber Uygulaması, ilgili platformların uygulama mağazalarından indirilebilir. Windows için de sayfanın sonunda gösterilen bağlantıdan edinebilirsiniz.


Çeşitli işletim sistemleri için gerekli minimum işletim sistemleri:
Android 10 ve üzeri
iOS 14.1 ve üzeri
OS - Windows 10 ve üzeri
macOS 10.15 ve üzeri

Türksat Siber uygulamasını ücretsiz olarak uygulama mağazalarından indirebilirsiniz. Aktivasyon için aboneliğiniz kapsamında uygulamadaki veya kullanım kılavuzundaki yönergeleri takip etmeniz yeterlidir.

Windows ve MacOS'a kurulabilir.

Türksat Siber, ebeveyn kontrol özellikleriyle birlikte VPN işlevselliğine sahiptir.

Hayır. Türksat Siber'in çalışması için başka hiçbir VPN uygulamasının çalışmadığından emin olmanız gerekir.

Hayır. Ancak Türksat Siber web tabanlı kötü amaçlı yazılımları durdurabilir.

Türksat Siber, düşük kaynak kullanan bir uygulamadır. Bu nedenle ideal durumda hiçbir cihazda herhangi bir ısınmaya neden olmaz. Ancak bu konu cihazdan cihaza ve cihazda bulunan uygulamalara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Cihazınızda çalışan tüm uygulamaları kontrol ediniz. Başka bir uygulama çok fazla kaynak tüketmedikçe Türksat Siber tek başına herhangi bir ısınma sorununa neden olmaz.

Güncellemeleri, ilgili uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

Uygulama sürümünü Türksat Siber uygulamasında, ekranın alt kısmındaki Ayarlar menüsü içindeki VPN Bağlantısı sekmesinden kontrol edebilirsiniz.

Türksat Siber uygulaması, sistemi yormayan bir uygulamadır. Bir problem yaşarsanız sorun çözülene kadar aşağıdaki adımları uygulayın.

• Uygulamayı kapatın ve yeniden başlatın.
• Uygulamayı arka planda tamamen sonlandırın (force stop) ve yeniden başlatın.
• Uygulamayı kapatın, uygulama önbelleğini temizleyin ve yeniden başlatın.
• Uygulamayı kapatın, cihazınızı yeniden başlatın ve uygulamayı tekrar açın.
• Uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin.

Yukarıdaki adımları uyguladığınız halde sorununuz çözülmediyse, 0850 804 4444 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz.

Aşağıdaki adımlardan birini gerçekleştirebilirsiniz:
• Uygulama içerisinde Ayarlar menüsünde yer alan Geri Bildirim/Hata Raporu sekmesini seçerek hata raporu bildirin.
• Sorunu hizmet sağlayıcınıza bildirin. (kablotvbilgi@turksat.com.tr)

Evet. Ayarlar menüsü içinden Geri Bildirim/Hata Raporu sekmesini seçerek hata raporu oluşturabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

• Bir web sayfasına erişmeye çalışın. Alarmlar menüsünden İhlaller sekmesi altında bir ihlal olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir ihlal varsa, bunun nedeni uygulama yöneticisi (birincil kullanıcı) tarafından tanımlanan güvenlik kurallarıdır.
Profiller altında söz konusu kullanıcı profili için Tüm İnternet Trafiğini Etkinleştir özelliğinin kapalı olup olmadığını kontrol edin. Kapalıysa “Açık” konuma getirin.
• Söz konusu kullanıcı profili için Erişim Takvimi’nin etkin olup olmadığını kontrol edin. Erişim Takvimi etkin ise internet trafiğine izin verilen tanımlı zaman aralığını kontrol edin.
• Söz konusu kullanıcı profili ile ilişkili Güvenlik Profili’ni (Çocuk, Gençlik Öncesi, Yetişkinler vb.) kontrol edin. Güvenlik Profiline bağlı olarak belirli web siteleri ve uygulamalar açılmayacaktır.
• Belirli bir ağ ile ilgili bir sorun olmadığından emin olmak için farklı ağlar arasında geçiş yapmayı deneyin. (Wifi bağlantısından LTE bağlantısına geçmek gibi.)
• Yukarıdakilerden hiçbiri işe yaramazsa uygulama içerisinden Ayarlar menüsü içinden Geri Bildirim/Hata Raporu sekmesini seçerek hata raporu bildirin.

Cihaz Bağlantısı Kaldırmak için:
Mevcut cihazda Türksat Siber kullanmak istemiyorsanız, cihazın bağlantısını Ayarlar menüsünden VPN Bağlantısı’na girip Kaldır sekmesini seçerek mevcut cihazı korumalı cihazlar listesinden kaldırabilirsiniz.

Oturumu Sonlandırmak için:
Türksat Siber hizmeti tarafından sunulan korumaya artık ihtiyaç duymadığınızda, Ayarlar menüsünden Oturumu Sonlandır’ı seçerek uygulama oturumunuzu sonlandırabilirsiniz.

Türksat Siber, lisans başına 5 cihaza kadar koruma sağlar.

Evet. Birincil Kullanıcı, Profiller menüsünden söz konusu kullanıcıyı seçip Korumalı Cihazlar listesinden Cihazları Kaldır'a tıklayarak herhangi bir cihazı kaldırabilir.

Ayrıntılar için www.turksatkablo.com.tr web adresi veya 0850 804 4444 numaralı Çağrı Merkezimiz üzerinden abone olabilirsiniz.

Siber uygulamasını indirin ve yükleyin. Türksat Siber uygulamasını açın ve kayıtlı cep telefonu numaranızı girin. Aboneliğiniz esnasında kısa mesajla gelen kodu ilgili alana yazın ve Kayıt ol'a tıklayın.

Hayır. Cep telefonu numarasına kısa mesaj gelecektir. Birincil kullanıcı (hesap yöneticisi) altında tanımlanan diğer profillere ait cihazlar, Türksat Siber hizmetine uygulama içerisinde sağlanan QR kod ile tanımlanabilir.

Evet. Uygulamanın arka planda tanımlı hizmetleriyle iletişim kurabilmesi için internet bağlantısı gereklidir.

Evet. Telefonunuzun ayarlarından telefonunuzda kullandığınız dili değiştirdiğiniz zaman uygulama dili değişecektir. Ayrıca
e-posta ve metin bildirimleri için İngilizce, Türkçe, İspanyolca, Portekizce ve Japonca dillerinden birisi seçilebilir.

Türksat Siber hizmeti tarafından sunulan korumaya artık ihtiyaç duymadığınızda, Ayarlar menüsünden Aboneliği İptal Et’i seçerek hizmet aboneliğinizi sonlandırabilirisiniz.

Hayır. Ayarlar menüsünden aboneliği iptal etmeniz gerekir.

Evet. Kurulum sırasında "Şartları okudum ve kabul ediyorum." seçeneğinin işaretlenmesi gerekir. Kurulumdan sonra Türksat Siber uygulaması açıldığında Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası’na ulaşılabilir.

Hayır. Birincil kullanıcı aboneliği iptal ettiğinde buna bağlı tüm kullanıcılar için abonelik otomatik olarak iptal olur.

Uyarılar, Türksat Siber uygulamasında bulunan Alarmlar sekmesi altında görülebilir. Alarmlar sekmesi, Tehditler ve İhlaller’den oluşur. Ana ekran ayrıca alarmların özetini de gösterir.

Tehditler, Alarmlar sekmesi içindeki Tehditler seçeneği altında görülebilir. Tehditler, otomatik olarak algılanır ve bertaraf edilir.

İhlaller, yönetici (birincil kullanıcı) tarafından yapılandırılan bir kuralın (bir web sitesini engelleme, oyun oynamayı engelleme vb.) söz konusu profil tarafından ihlal edildiğini gösterir.

İhlaller, Alarmlar sekmesi içindeki İhlaller seçeneği altında görülebilir.

Tehditler ve İhlaller, Türksat Siber uygulamasında 7 gün boyunca kontrol edilebilir.

Güvenlik profilleri menüdeki Profiller sekmesi içerisinde ekranın üst kısmındaki Güvenlik başlığı seçilerek görülebilir.

Yetişkinler: 18 yaş ve üstü
Gençler: 13-17 yaş
Gençlik Öncesi: 9-12 yaş
Çocuk: 0-8 yaş
Varsayılan

Profiller sekmesi içerisinde Güvenlik başlığı altındaki güvenlik profillerinden herhangi biri seçilerek gelen web sitesi kategorisi listesinde engellenen kategoriler görülebilir.

Doğru Güvenlik profilini seçmek için ilgili güvenlik profili altında hangi web sitesi kategorilerinin engellendiğini görebilir ve buna göre güvenlik profilini yapılandırmak isteyebilirsiniz.

Birincil kullanıcı, tanımlamış olduğu söz konusu profil ve o profile bağlı cihazlar için Tüm İnternet Trafiğini Etkinleştir seçeneğini kullanarak internet trafiğini engelleyebilir veya izin verebilir. (Profiller sekmesinden kullanıcı başlığı altında söz konusu profil seçilir ve İnternet Trafiğini Etkinleştir seçeneği kullanılır.)

Birincil kullanıcı, Profiller sekmesinden söz konusu kullanıcı profilini seçip Korumalı Cihazlar altında o profile ait korumalı cihazları görüntüleyebilir.

Birincil kullanıcı, Profiller sekmesinde söz konusu profilin altında Korumalı Cihazları seçtikten sonra sağ alt köşedeki (+) butonuna basarak QR kod yardımıyla yeni bir cihaz eklenebilir. Detaylar için kullanım kılavuzunu incelebilirsiniz.

Yeni bir profili (İkincil kullanıcıyı) yalnızca uygulama yöneticisi (birincil kullanıcı) ekleyebilir. Ekranın altında Profiller menüsü seçildiğinde açılan ekranda sağ alt kısmındaki (+) işaretine basıldığında Kullanıcı Ekle ekranı gelecektir. Yeni kullanıcı(profil) ile ilgili bilgileri girdikten sonra Kullanıcı Ekle sekmesine dokununuz.

Evet. Erişim Takvimi özelliği kullanılarak internet erişimi düzenlenebilir. (Erişim takviminde yapılandırılan tarih ve saatler internet erişimine izin verilen zamanları belirler. Tanımlanan tarih ve saat aralığı dışında kalan tüm zamanlarda internet erişimine izin verilmez.)

Evet. Profiller > Uygulamalar başlığı altında uygulamalara izin verilebilir ya da uygulamaları engelleyebilirsiniz.

• Uygulama içerisinde Ayarlar > Geri Bildirim/Hata Raporu sekmesinden hata raporu bildirin.
• Sorunu kablotvbilgi@turksat.com.tr e-mail adresine bildirin.

Uygulamayı İzin Verilenler listesinden kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.
İzin verildi başlığını seçin.
Uygulamaları Kaldır’ı seçin.
• Kaldırılması gereken uygulamayı seçin.
Seçili Uygulamaları Kaldır'ı tıklayın.
Uygulama kaldırıldıktan sonra, işleminizin başarılı bir şekilde gerçekleştiğine dair bildirim alacaksınız.

Uygulamayı Engellenenler listesinden kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.
Engellendi başlığını seçin.
Uygulamaları Kaldır’ı seçin.
• Kaldırılması gereken uygulamayı seçin.
Seçili Uygulamaları Kaldır'ı tıklayın.
Uygulama kaldırıldıktan sonra, işleminizin başarılı bir şekilde gerçekleştiğine dair bildirim alacaksınız.

Engellenen ya da izin verilen uygulamaları görmek için Profiller sekmesinde söz konusu profil seçilir. Uygulamalar başlığı altında Engellendi ve İzin verildi seçilerek engellenen ve izin verilen uygulamalar görüntülenebilir.

Evet. Profiller sekmesi altında söz konusu profil için engellenecek bölgeler yapılandırılabilir. Detaylar için kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Evet. Tanımlanan her profil için farklı web sitesi kategorileri engellenebilir.

Evet. Tanımlanan her profil için farklı güvenlik profilleri seçilebilir.

Evet. Profiller sekmesi altında söz konusu profil için Web Siteleri başlığı altında engellenecek web siteleri yapılandırılabilir. Detaylar için kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Türksat Siber uygulamasında genel üst düzey alan adlarını (com, net, org gibi) engellemek veya izin vermek, o alan adı ile ilgili ülke kodlu alan adlarını (ccTLD) engeller veya izin verir.
Örnek olarak turksatkablo.com sitesini engellediğiniz zaman turksatkablo.com.tr, turksatkablo.com.de ve benzeri ülke kodlu alan adlarını da engelleyecektir. Sadece turksatkablo.com.tr’yi engellediğinizde üst düzey alan adı turksatkablo.com ve buna bağlı diğer ülke kodlu alan adları engellenmeyecektir.

Evet. İlgili Kullanıcı Profilini seçtikten sonra Tercihler > E-Posta ve Metin Dili alanından değiştirebilirsiniz.

Birincil kullanıcının ve onun altındaki diğer profillerin cihazlarının Türksat Siber tarafından korunup korunmadığını gösteren bildirimler gönderir.

Evet. Bildirimler sekmesi içerisinden bildirimleri silebilirsiniz.

Evet. Ziyaret ettiğiniz herhangi bir web sitesindeki reklamları (Örneğin; bir gazete web sitesinde karşılaştığınız reklamlar) engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda reklam sponsorlu sitelere de erişiminizi engeller. Ancak videolara entegre edilen reklamlar, videonun bir parçası olarak değerlendirildiği için engellenemez.

Uygulamayı yüklediğinizde varsayılan ayar olarak Reklam Engelleme özelliği kapalıdır. Ayarlar > Reklam Engelleme özelliğini açabilirsiniz.

Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > VPN Bağlantısı sekmesine tıkladığınızda Güvenli Erişim Durumunu (VPN) görebilirsiniz.

Ayarlar > Yasal > Hizmet Şartları sekmesini seçerek ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ayarlar > Yasal > Gizlilik Politikası sekmesini seçerek ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

Telefonunuzun ayarlarından kullandığınız dili değiştirdiğiniz zaman uygulama dili değişecektir.

Hesap sahibi birincil kullanıcı, uygulama yöneticisi olarak tam yetkili erişime sahipken, birincil kullanıcı tarafından oluşturulan diğer kullanıcı profilleri (ikincil kullanıcılar) sınırlı yetkiye sahiptir.

Evet. Ekranın altında menüde Profiller’e dokunup açılan ekranda tam yetki verilmek istenen kullanıcı profili seçilir. En üstte bulunan kullanıcı ismi seçilerek açılan yeni ekranda Yönetici > Kullanıcıyı Güncelleye basılır. Yönetici yetkisi verilen kullanıcı, arka planda uygulamayı sonlandırıp tekrar başlattığında birincil kullanıcı ile aynı yetkiye sahip olacaktır.

Hayır. Sadece hesap sahibi birincil kullanıcı profili ekleyebilir. Diğer profiller profil oluşturup ekleme yetkisine sahip değildir.

Hayır. Sadece hesap sahibi birincil kullanıcı cihaz ekleyebilir. Diğer profillerin cihaz ekleme yetkisi yoktur.

Doğru telefon numarasını kullandığınızdan emin olun. Doğru bilgileri girdikten sonra sorunun devam etmesi durumunda kablotvbilgi@turksat.com.tr e-mail adresinden iletişime geçin.

• Sorunu çözmek için aşağıdaki adımları deneyin.
• İnternet bağlantısının mevcut olduğundan emin olun.
• Türksat Siber uygulaması dışında başka bir VPN uygulamasının çalışmadığından emin olun.
• VPN Bağlantısı sekmesinde Güvenli Erişim düğmesini kapatıp açın.
• Telefonunuzun ayarlarından VPN profilini silin.
• Uygulama içerisinde VPN Bağlantısı sekmesinde cihazın bağlantısını kaldırın.
• Ardından Türksat Siber uygulamasında tekrar oturum açın.


Binamda Hizmet var mı?

Binamda Hizmet var mı?

Halihazırda kullandığınız Kablo TV aboneliğiniz var ise 0850 804 4444 numaralı Çağrı Merkezimizden veya şifremi unuttum kısmından Online İşlem şifrenizi alarak işlem yapabilirsiniz.

App Store
Uygulamamızı indirin
Google Play
Uygulamamızı indirin