İnternet SSS > DSL

Hizmetler

Güvenli internete ilişkin detaylı bilgiye Güvenli İnternet adresinden ulaşabilirsiniz.

DSL (Sayısal Abone Hattı = Digital Subscriber Line), bakır kablolar yardımıyla evlere ve ofislere yüksek bant genişliği sunan bir veri iletişim teknolojisidir. xDSL şeklinde de adlandırılıp, teknolojik farklılıklar nedeniyle x harfi değiştirilerek türleri adlandırılır: ADSL, ADSL2, ADSL2+, SDSL, IDSL, HDSL, VDSL, VDSL2

ADSL (Asymetric Digital Subscriber Line - Bakışımsız Sayısal Abone Hattı), internet bağlantısının standart bakır telefon kabloları tarafından sağlandığı, eş zamanlı olarak telefon görüşme olanağı sağlayan yüksek hızlarda bakışımsız veri haberleşme teknolojisidir.

(Very High Data Rate Digital Subscriber Line), ADSL’den çok daha yüksek hızlara (5 kat daha fazla download ve 10 kat daha fazla upload) olanak veren veri haberleşme teknolojisidir. Sinyalin güçlü olarak aktarılabildiği noktalarda 100 Mbps’e kadar hıza ulaşılabilir. VDSL teknolojisi bakır telefon hatlarını çok daha verimli şekilde kullanır, ancak bu verim çok daha kısa mesafelerde mümkündür. Kısa mesafeler daha az bozulma ve daha çok güvenilir bağlantı demektir. Ayrıca, altyapının ve iç tesisatın kalitesi de VDSL verimliliğini etkiler.

Modem, verileri ses sinyallerine, ses sinyallerini verilere dönüştürerek bilgi iletişimini sağlayan, geniş ağ kurmak için mutlaka olması gereken cihazdır.

Öncelikle binanızda var olan internet teknolojisini görmek için www.turksatkablo.com.tr adresini ziyaret ederek “Binamda hizmet var mı” kısmından size uygun olan seçeneklere göz atabilirsiniz. Ayrıca 0 850 804 44 44 numaralı Çağrı Merkezimizi arayabilir veya abone merkezlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kablonet Her Evde DSL kampanyası modem cihazı ile birlikte sunulmaktadır. Kampanya kapsamında cihaz kiralama hizmeti talep eden müşterilere verilecek olan modemler stoklarla sınırlı olup Türksat A.Ş. mülkiyetindedir. Vergiler dahil 10 TL/Ay olarak bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Hayır, yalnızca kiralama modeliyle hizmet verilebilmekte olup kurulumlarda Şirketimiz modemleri kullanılmaktadır.

Modemin adaptörünü elektrik prizine, diğer ucunu modemin enerji soketine takın. Modemin arkasındaki ya da yanındaki açma/kapama butonuna basarak modeminizi çalıştırın. Bina dışından gelen ana hattı direkt olarak modeminizdeki DSL portuna takın. Ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarınızdaki ethernet portuna, diğer ucunu da modeminizdeki ethernet portuna takın.

Öncelikle yapabileceğiniz aşağıdaki kontrolleri sağlayıp sorunun çözülmemesi durumunda 0850 8044444 çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz. Modeminizin elektrik bağlantılarında temassızlık, kablolarında ve adaptöründe aşınma, kopma, ezilme var mı kontrol edebilirsiniz, Modemin arkasında yer alan 4 porttan biri arızalanmışsa bağlantı sorunu yaşıyor olabilirsiniz, bağlı olduğunuz portu farklı bir port numarası ile değiştirerek kontrol edebilirsiniz, Modeminizin yanında ya da arkasında bulunan açma/kapama tuşunu kapatıp açarak geçici bir bağlantı sorunu varsa giderebilirsiniz, Modeme bağlı başka cihazlarda da kopma var mı kontrol ederek sorunun modem kaynaklı olup olmadığına bakabilirsiniz, Modeme olan mesafeniz bağlantı kalitenizi etkileyebileceğinden modeme yakın mesafede bağlantınızı tekrar kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayarınızda interneti kullanan uygulamaları kapatıp varsa indirme işlemi durdurun. Modeme bağlı farklı cihazlar varsa bağlantısını kesin. Mümkünse modeme kablo ile bağlanın, kablosuz korumasız bir bağlantı türü olduğundan çevresel faktörler nedeni ile veri kayıpları meydana gelebilir. Modem ve bilgisayarınızın kablo bağlantılarını kontrol edin. Lisanslı anti virüs uygulamaları kullanın, bilgisayarınızı zararlı yazılımlardan koruyun.

Abone olduğunuz hızdan (fiyat olarak geriye doğru) daha düşük bir hıza geçmemek koşuluyla adreste sunulan hızlar arasında değişiklik yapabilirsiniz. Taahhüt süresi boyunca ilk abone olduğunuz tarifeye her zaman geri dönüş sağlayabilirsiniz.

16 Mbps download (indirme) hızında 2 Mbps’ye kadar, 24 ve 35 Mbps hızlarında 3 Mbps’ye kadar, 50, 75, 100 Mbps hızlarında 4 Mbps’ye kadar upload (yükleme) hızı mevcuttur.

Müşterilere sunulan internet hizmeti kapsamında, hız seçeneklerinde müşterinin alacağı hız garanti edilmemekte olup, müşterinin hattının uygunluğuna ve santrale olan mesafesine bağlı olarak paket içinde tanımlı, alabileceği en yüksek hızda hizmet verilecektir.

Analog KabloTV, (varsa) KabloTV, (varsa) Kabloses ve diğer ek paketler teknik kısıtlamalar nedeniyle DSL Kampanyasında sunulamamaktadır. Bu duruma bağlı olarak fiber internette taahhütünüz varsa cayma bedeli ve nakil işlemleri için herhangi bir ücret yansıtılmayacaktır. Koblonet aboneliğinizin taahhütünün bozulması nedeniyle oluşacak bedel, 24 ay taahhütlü Kablonet Her Evde DSL Kampanyasından faydalanmanız durumunda tahsil edilmeyecektir.

Evet, dilerseniz 6 TL/ay olarak mülkiyeti Türksat’a ait olan modem kiralayabilirsiniz.

Kampanyaya abone olan yeni bireysel müşteriler için faturalar yalnızca SMS yoluyla iletilecek, ayrıca posta ile iletilmeyecektir. Talep eden müşterilerimiz kampanya aktif hale geldikten sonra çağrı merkezimizi arayarak veya Türksat A.Ş. abone merkezleri aracılığıyla fatura alma tercihlerini değiştirebilir.

Fatura ödeme, kota takip, hizmet satın alma, talep-öneri ve şikâyet bildirme, bilgi güncelleme, anlık borç/alacak sorgulama vb. işlemlerinizi Online İşlemler Menüsünden kolaylıkla yapabilirsiniz ya da 0850 804 4444 çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz. Online işlemlere ilişkin detaylı bilgiye Online İşlemler SSS adresinden ulaşabilirsiniz.

İnternet sitemizin Odeme-Noktalari sayfasından faturalarını ödeyebileceğiniz kanallara ulaşabilirsiniz.

Aboneliğinizi çağrı merkezimizi arayarak, web sitemizde belirtilen faks numarasına imzalı olarak gönderilecek form ile ya da e devlet üzerinden iptal edebilirsiniz. İptal başvurunuzun onaylanması sonrasında size gönderilecek SMS ler doğrultusunda modemi belirtilen adrese ücretsiz kargo ile iade etmeniz gerekmektedir. DSL modemlerin iade süreçleri için Cihaz İade Yöntemleri sayfasından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Evet. Devreden kişiye herhangi bir ücret olmamakla birlikte, devralan kişiye 25 TL ücret yansıtılır.

Kampanya kapsamında müşterilerimiz Engelsiz Tarife indirimlerinden faydalanabilirler.


Binamda Hizmet var mı?

Binamda Hizmet var mı?

Halihazırda kullandığınız Kablo TV aboneliğiniz var ise 0850 804 4444 numaralı Çağrı Merkezimizden veya şifremi unuttum kısmından Online İşlem şifrenizi alarak işlem yapabilirsiniz.